wystawa fotografii dr. Piotra Ebbiga

2017-10-03 15:20

Nasz kolega Piotr Ebbig był doktorem nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce, absolwentem Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM, absolwentem Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, a także studentem Wydziału Prawa i Administracji UAM. Był stypendystą Instytutu Europejskiego w Bocholt, Instytutu Europejskiego w Berlinie, Ost-West-Kolleg w Kolonii i Uniwersytetu Bałtyckiego w Uppsali, a także laureatem stypendium Ministra Edukacji Narodowej za wybitne osiągnięcia naukowe (1999 r.) oraz aktywnym działaczem Parlamentu Studentów RP (pełnił m.in. funkcję przewodniczącego). Został odznaczony przez Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej za wyróżniającą się długoletnią pracę, znaczące zasługi dla wspierania samorządności studenckiej oraz za szczególne zasługi dla ochrony praw i interesów wszystkich studentów w kraju oraz polskich studentów za granicą (02.11.2015 r.). Był wykładowcą w Instytucie Politologii, Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie (2006-2015). W roku 2007 został adiunktem w Katedrze Europeistyki Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Jego życiową pasją stała się jednak fotografia.

Wybrane zdjęcia można oglądać w ramach wystawy zorganizowanej z okazji kolejnej edycji Nocy Naukowców. Śp. dr Piotr Ebbig aktywnie włączał się w organizację Nocy Naukowców na naszej Uczelni.

W holu przy auli UEP w Gmachu Głównym do 13 października 2017 r. można oglądać wystawę, składającą się z fotografii autorstwa naukowca UEP.