Wykład nt. sytuacji geopolitycznej

2021-11-03 09:42

SKN Europe zaprasza na wykład otwarty UEP z dr. Jackiem Bartosiakiem – ekspertem ds. geopolityki, współpracownikiem waszyngtońskiego The Potomac Foundation, założycielem Strategy&Future, autorem bestsellerowych książek:

  •     “Pacyfik i Eurazja. O wojnie”
  •     “Rzeczpospolita - między lądem a morzem. O wojnie i pokoju”
  •     “Przeszłość jest prologiem”
  •     “Koniec końca historii”
  •     “Wojna w kosmosie”
  •     “Nadchodzi III wojna światowa”

Wykład odbędzie się 3.11. o godz. 17:00 w sali 2.1. CEUE.

Tematem spotkania będzie zmieniająca się rzeczywistość międzynarodowa i sytuacja Polski, a także wynikająca z tego konieczność budowy nowoczesnego systemu odporności państwa, zwłaszcza w wymiarze militarnym. Innymi słowy - koniczność stworzenia Armii Nowego Wzoru. Pod tym hasłem kryje się opracowana i popularyzowana przez dra Bartosiaka nowatorska wizja reformy i modernizacji Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej, jak również ogólne przygotowanie państwa do obrony przed wojną nowej generacji. Po wykładzie planowana jest dyskusja i możliwość zadawania pytań.

Wchodzimy w trzecią dekadę XXI wieku. Ładem światowym trzęsie rywalizacja chińsko-amerykańska, reperkusje COVID19 oraz agresywna polityka Rosji. W tle wybuchają lokalne kryzysy, jak Afganistan czy wewnętrzne problemy Unii Europejskiej. Jak twierdzi Jacek Bartosiak, to, co jest za nami, to dopiero prolog, wstęp do prawdziwej przygody. Zachęcamy, by przyjść na spotkanie i wspólnie wybrać się w niesamowitą intelektualną podróż!

Share