Pokaz mody zrównwazonej i działania SKN Trade Fair

2024-10-21 09:14

Gratulacje dla studentów SKN zrównoważonego biznesu Trade Fair, którzy uświetnili rozpoczęcie roku akademickiego Otwartej Wszechnicy Ekonomicznej „Erga Omnes” pokazem mody zrównoważonej! Wszystkie zaprezentowane kreacje zostały wykonane z ekologicznych materiałów, a na wybiegu pojawili się studenci z koła naukowego SKN Trade Fair oraz ich opiekunka, dr Magdalena Śliwińska. Pokaz stanowił symboliczne połączenie mody i idei „slow fashion” i stał się inspirującą okazją do promowania idei zrównoważonego handlu.
W wydarzeniu wzięły udział władze naszej uczelni, w tym JM Rektor Barbara Jankowska, która w swym przemówieniu podkreśliła zaangażowanie Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju, czego przykładem jest m.in. uzyskanie we wrześniu tego roku przez naszą uczelnię tytułu Uczelni Przyjaznej dla Sprawiedliwego Handlu.
Po części artystycznej nadszedł czas na program merytoryczny, w tym prelekcję dr Magdaleny Śliwińskiej zatytułowaną „W wyważony sposób o zrównoważonym rozwoju i Sprawiedliwym Handlu”.
Tkaniny, takie jak len, bawełna, konopie, pokrzywa chińska, wiskoza i korek, dostarczyła firma Alternative Textiles, której serdecznie dziękujemy za wsparcie w realizacji tego wyjątkowego projektu.

Załączniki: