European Week of Regions and Cities 2022

2022-10-22 16:07

W dniach 10-13.10 br. odbyły się Europejskie Dni Regionów i Miast Komitetu Regionów i Komisji Europejskiej. W wydarzeniu wzięła udział dr hab. Ida Musialkowska prof. UEP - kierownik Katedry Europeistyki. Moderowała warsztat pt. "EU Cities as Green Deal actors" współorganizowany przez Regional Studies Association i sieć badawczą polityki spójności CPNet.
W drugim z warsztatów pt. "Youth matters" Pani Profesor przedstawiła inicjatywy wspierające studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, które uświadamiają wagę udziału w procesach demokratyzacji życia (przykład Konferencji na rzecz przyszłości Europy z udziałem studentów uczelni) oraz przygotowania do pracy zawodowej i działalności na rzecz społeczeństwa (przykład projektów realizowanych przez studentów UEP w ramach współpracy ze Spółką Celową uczelni). Drugie z wydarzeń zostało zorganizowane przez Biuro Wielkopolski w Brukseli. Nagrania z obu wydarzeń są dostępne na stronie EWRC.