Debata: Wybory europejskie, czyli dlaczego Twój głos ma znaczenie

2019-04-30 13:36

Głosować czy nie głosować? - jeżeli nadal zadajesz sobie to pytanie, jest to znak, iż debata organizowana przez Biuro Informacyjne Województwa Wielkopolskiego w Brukseli, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu oraz Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct-Poznań jest wydarzeniem, w którym koniecznie musisz wziąć udział!
Organizatorzy zapraszają na debatę z cyklu Tym Razem Głosuję pt. Wybory europejskie, czyli dlaczego Twój głos ma znaczenie. W trakcie wydarzenia będziecie mieli niepowtarzalną okazję, rozwiać swoje wątpliwości dotyczące tego, czy warto głosować w tych wyborach, czy Parlament Europejski ma realny wpływ na nasze codzienne życie oraz czym tak naprawdę zajmują się europosłowie w Brukseli i Strasburgu. Na Wasze pytania odpowiedzą osoby znające środowisko unijne od podszewki, czyli wielkopolskie posłanki do PE – dr Krystyna Łybacka i dr Agnieszka Kozłowska-Rajewicz oraz prof. Ida Musiałkowska z Katedry Europeistyki, Uniwersytetu Ekonomicznego.

Program spotkania
15.00 - 15.10 Powitanie
prof. Ewa Małuszyńska, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
Izabela Gorczyca, Dyrektor Biura Informacyjnego Województwa Wielkopolskiego w Brukseli
Bogumiła Frąckowiak, Kierownik Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct- Poznań

15.10 – 15.20 Nasza wizja przyszłości Europy – konkluzje warsztatów studenckich, mgr Jakub Banach, Ignacy Szymczyk
15.20 – 16.30 Debata:
Uczestnicy debaty:
dr Krystyna Łybacka, wielkopolska Posłanka do Parlamentu Europejskiego
dr Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, wielkopolska Posłanka do Parlamentu Europejskiego
dr hab. Ida Musiałkowska, prof. UEP, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

moderator: dr Krzysztof Gołata
Uczestnictwo w wydarzeniu dla osób spoza Uniwersytetu Ekonomicznego wymaga wcześniejszego zgłoszenia na adres: conference@wielkopolska.eu. Uprzejmie prosimy o podanie następujących danych: imię, nazwisko oraz adres e-mail.

Do zobaczenia 6 maja 2019 r. w godz. 15:00-16:30 w s. 4.1 CEUE na Uniwersytecie Ekonomicznym przy ul. Towarowej 55 w Poznaniu.