Debata akademicka "Co dalej z Unią Europejską?"

2017-06-12 13:13

Cztery dni po wyborach w Wielkiej Brytanii naukowcy z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu zastanowią się, CO DALEJ Z UNIĄ EUROPEJSKĄ?
Podczas III Debaty Akademickiej, 12 czerwca 2017 r., dyskutanci spróbują znaleźć odpowiedź m.in. na pytanie, co robić, aby uratować UE oraz czy w kontaktach międzypaństwowych potrzeba mniej czy więcej integracji. W dyskusji wezmą udział prof. Anna Wolff-Powęska z Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa i prof. Katarzyna Kokocińska z Wydziału Prawa i Administracji UAM oraz prof. Tadeusz Kowalski i dr Ida Musiałkowska z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Całość poprowadzi prof. Krzysztof Podemski z UAM.

DEBATY AKADEMICKIE organizowane po patronatem Rektorów UAM i UEP dotyczyły już samorządów i ekologii. Naukowcy o aktualnych „gorących” tematach rozmawiają w sposób merytorycznie pogłębiony, racjonalny i wyważony.
Debaty są adresowane do środowiska akademickiego, ale także do wszystkich, którym zależy na wymianie poglądów, stawianiu pytań i szukaniu odpowiedzi. Jak podkreślają organizatorzy, są otwarci także na inne środowiska, w szczególności na osoby, których tematyka spotkań dotyczy. Podczas każdej z debat, w dyskusji bierze udział także publiczność.

III Debata, „ Co dalej z Unią Europejską?”, 12 czerwca, godz. 17.00 sala Lubrańskiego, Collegium Minus UAM.