Dr Piotr Idczak uczestniczył w konferencjach dot. rozwoju regionalnego

2013-10-28 11:20

W dniu 25 października br. dr Piotr Idczak uczestniczył w konferencji pt. "Rozwój na peryferiach", podczas której wygłosił referat pt. "Inkluzywny rozwój regionów peryferyjnych a problem zapewnienia spójności terytorialnej". Konferencja została zorganizowana przez PWSZ w Gorzowie Wlkp., Lubuską Fundację Zachodnie Centrum Gospodarcze oraz Business and Innovation Centre Frankfurt (Oder) GmbH w ramach projektu "viadukt innovativ II" realizowanego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) - Brandenburgia 2007 - 2013.

Ponadto w dniach 23 - 25 września br. dr Piotr idczak uczestniczyłw w konferencji pt. "Aktulane aspekty polityki społeczno-gospodarczej i przestrzennej", podczas której wygłosił refeart przygotowany z dr. Karolem Mrozikem (Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu) pt. "Ocena efektywności ekonomicznej rozwiązań kształtujących retencję zlewni rzecznej jako sposobu ograniczania zagrożenia powodziowego". W referacie zaprezentowano wyniki badań prowadzonych w ramach realizacji projektu badawczego Narodowego Centrum Nauki nr 2011/01/B/HS4/03298. Konferencja została zorganizowana przez Katedrę Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz Katedrę Polityki Społeczno-Gospodarczej i Europejskich Studiów Regionalnych Uniwersyetu Szczecińskiego.