"Dzień dobry, Panie Ebbig"

2018-11-24 15:34

Zapraszamy na spotkanie z przyjaciółmi Piotra Ebbiga i kadrami, do których powstania inspirował. Ten łącznik pozostaje między nami a nim:
"Dzień dobry, Panie Ebbig!" wystawa fotografii w Czytelni Książek i Czytelni Czasopism

Biblioteka Główna UEP i Fotokolektyw "Punkt Alarmowy SYRENA" zapraszają w dniach 1.12.2018-31.01.2019 do Czytelni Książek i Czytelni Czasopism na wystawę fotografii dedykowaną Piotrowi Ebbigowi.
Dr Piotr Ebbig był adiunktem w Katedrze Europeistyki UEP, a także wykładowcą Wielkopolskiej Szkoły Fotografii w Poznaniu. Prowadził również zajęcia w Instytucie Politologii Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie. Specjalizował się w naukach o polityce i stosunkach międzynarodowych.
Dr Piotr Ebbig mówił o sobie, że jest pasjonatem podróży po "krajach dziwnych": powstających, upadających i nieistniejących. Był miłośnikiem Baczyńskiego, trudnej fotografii, jazzu i... tarczowego strzelectwa sportowego.

Wernisaż wystawy odbędzie się w dniu 1.12.2018 (sobota) o godzinie 16.00 w Czytelni Czasopism. W jego trakcie wystąpi Alisa Makarenko z etiudą taneczną "Dzień dobry, Panie Ebbig!".

Wystawę można oglądać w czytelniach w godzinach ich otwarcia.

Wstęp wolny. Zapraszamy!
http://www.biblioteka.ue.poznan.pl/index.php…

Share