DEBATA OKSFORDZKA

2019-11-15 07:45

Weź udział w debacie oksfordzkiej i wygraj wyjazd do Brukseli!

Jeśli lubisz wygłaszać przemówienia, publiczne występy nie są dla Ciebie problemem, to wydarzenie jest właśnie dla Ciebie! Zbierz trzyosobowy zespół i weź udział w debacie oksfordzkiej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu! Nagrodą główną jest wyjazd do Brukseli.

Temat : Wzmocnienie integracji szansą dla Unii Europejskiej

Termin: 10 grudnia 2019, godz. 9:45

Miejsce: Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, sala 4.1. CEUE

Termin zgłoszeń: 25 listopada 2019 Każdy zespół może wybrać do pomocy merytorycznej opiekuna - eksperta (doktoranta lub pracownika UEP). W przypadku zgłoszenia większej liczby drużyn odbędą się eliminacje (termin : 3.12.2019 r. ; temat: Kolejne rozszerzenie impulsem rozwoju UE)

Jak wygląda debata oksfordzka?

Debata oksfordzka ma na celu zaprezentowanie umiejętności retorycznych uczestników. Dodatkowym celem wydarzenia jest pogłębienie wiedzy w zakresie najistotniejszych wyzwań Unii Europejskiej. Dlatego, choć temat jest znany z wyprzedzeniem, stronę po której wystąpicie – „ZA” czy „PRZECIW” – poznacie dopiero w dniu debaty po przeprowadzeniu losowania. Debata oksfordzka ma charakter sformalizowany. Wydarzeniu przewodzi Marszałek mający do pomocy Sekretarza Dyskutują dwie strony – propozycji (ZA) i opozycji (PRZECIW), które naprzemiennie zabierają głos, przedstawiając swoje argumenty, ale też odpowiadając na te przedstawione przez przeciwnika. Po debacie jury oraz publiczność podejmują decyzje, która ze stron lepiej zaprezentowała swoje argumenty. Szczegółowy przebieg debaty znajdziecie w Regulaminie.

Dlaczego warto?

Udział w debata oksfordzkiej to doskonały sposób na rozwinięcie tak pożądanych obecnie na rynku pracy umiejętności miękkich. Udoskonalicie umiejętność wystąpień publicznych, argumentacji i współpracy z innymi ! Nie czekaj, zgłoszenia przyjmujemy do 25 listopada. W wydarzeniu mogą wziąć udział studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu

Share