PROGRAMY STAŻOWE w Kongresie USA i Parlamencie Europejskim Humanity in Action

2014-02-24 10:14

Humanity in Action Polska zaprasza studentów i absolwentów uczelni wyższych do zapoznania się z wyjątkowymi możliwościami odbycia prestiżowych programów stażowych w Kongresie USA i Parlamencie Europejskim:

http://www.humanityinaction.org/programs/2-lantos-humanity-in-action-congressional-fellowship

Przypominamy, że warunkiem aplikowania na staże Humanity in Action jest ukończenieHumanity in Action Fellowship – międzynarodowego programu o prawach człowieka.

Humanity in Action Fellowship Program 2014 – Międzynarodowa Akademia Praw Człowieka i Aktywności Obywatelskiej - odbędzie się w dniach 31 maja - 24 czerwca 2014 w pięciu europejskich miastach jednocześnie: w Amsterdamie, Berlinie, Kopenhadze, Paryżu i Warszawie. Dodatkowo, uczestnicy wszystkich tych programów będą uczestniczyć w V Międzynarodowej Konferencji Humanity in Action , który będzie trwał od 25 czerwca do 29 czerwca w Istambule w Turcji.

 Miesięczny program Humanity in Action Fellowship to unikalny czas wypełniony wykładami, warsztatami i dyskusjami z inspirującymi naukowcami, dziennikarzami, aktywistami, wizyty w rządowych instytucjach, organizacjach pozarządowych, muzeach i miejscach pamięci. W zajęciach uczestniczyć będą młodzi aktywiści/profesjonaliści z m.in. Ukrainy, Polski, Stanów Zjednoczonych i Niemiec, a w programie niemieckim również z Bośni i Hercegowiny. Zajęcia dotyczyć będą szeroko rozumianych praw człowieka, w szczególności stosunków między większością a mniejszościami i problemem mowy nienawiści on-line i off-line.

 APLIKUJ JUŻ TERAZ!

 Dla kogo?

  • Polskich i ukraińskich studentów na studiach licencjackich, magisterskich, podyplomowych, doktoranckich.
  • Absolwentów polskich i ukraińskich uczelni, którzy ukończyli studia nie wcześniej niż w 2012 roku.
  • Konieczna dobra znajomość j. angielskiego (językiem roboczym programu jest j. angielski).
  • Studenci wszystkich kierunków studiów są mile widziani.

Uwaga! Limit wieku: 28 lat.

Kiedy?

Humanity in Action Fellowship odbywa się w dniach 31 maja - 29 czerwca 2014 roku w Warszawie lub Berlinie i Istambule.

Jak?

Rekrutacja jest wieloetapowa i w całości przebiega na stronie internetowej :

http://www.humanityinaction.org/apply

Termin nadsyłania zgłoszeń: 24 lutego 2014 godz. 08:00 rano (CET)

Co więcej po programie?

Każdy z uczestników jest zobowiązany do zrealizowania swojego “Action Project” - społecznego projektu działania.  Absolwenci Akademii  mogą także brać udział w prestiżowych programach praktyk HIA, organizowanych np. w Parlamencie Europejskim i w Kongresie Stanów Zjednoczonych, a także korzystać z członkostwa w Humanity in Action Senior Fellows Network.

Koszty?

Udział w projekcie jest bezpłatny.

Jak będzie?

Zapoznaj się z opisem programu w 2013 roku, blogiem uczestników edycji z 2013 roku: a także innymi informacjami, które są dostępne tutaj:

A tu znajdziesz nagranie video z poprzedniej edycji:http://www.youtube.com/watch?v=Ze_U8fpxoXU

Więcej informacji?

http://www.humanityinaction.org/apply

poland@humanityinaction.org

Share