WEŻ UDZIAŁ W DEBACIE OKSFORDZKIEJ

2018-11-14 14:37

Serdecznie zapraszamy na Debatę oksfordzką, która odbędzie się 19 listopada br. o godz. 11.30 w sali 111 A (Gmach Główny) na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Podczas Debaty dwie drużyny studentów przedstawią argumenty popierające bądź negujące tezę, iż Twój głos ma wpływ na przyszłość Unii Europejskiej.
Nagrodą dla zwycięzców jest wyjazd do Strasburga ufundowany przez Poseł do Parlamentu Europejskiego – Krystynę Łybacką.
Debata oksfordzka ma na celu zaprezentowanie umiejętności retorycznych uczestników. Dodatkowym celem wydarzenia jest pogłębienie wiedzy w zakresie najistotniejszych wyzwań Unii Europejskiej.
Debata oksfordzka ma charakter sformalizowany. Wydarzeniu przewodzi Marszałek mający do pomocy Sekretarza. Dyskutują dwie strony – propozycji (ZA) i opozycji (PRZECIW), które naprzemiennie zabierają głos, przedstawiając swoje argumenty, ale też odpowiadając na te przedstawione przez przeciwnika.
Po debacie jury oraz publiczność podejmują decyzje, która ze stron lepiej zaprezentowała swoje argumenty.
Udział w debacie oksfordzkiej to doskonały sposób na rozwinięcie tak pożądanych obecnie na rynku pracy umiejętności miękkich – udoskonalenie umiejętności wystąpień publicznych, argumentacji i współpracy z innymi.

Debata jest organizowana przez Katedrę Europeistyki oraz Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Poznań.

Share