DEBATA pt. „Polska w Unii Europejskiej – szanse, zagrożenia oraz rokowania na przyszłość”

2021-11-10 12:41

Dnia 9 listopada, o godzinie 18.00 miała miejsce debata pt. „Polska w Unii Europejskiej – szanse, zagrożenia oraz rokowania na przyszłość” organizowana przez Stowarzyszenie Projekt Poznań oraz Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Poznaniu w ramach projektu „Dekady Polskości”. Zaproszenia goście - były Marszałek Sejmu i europoseł Marek Jurek, dr hab. Marta Witkowska z Uniwersytetu Warszawskiego oraz dr Magdalena Śliwińska z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, pracownik naszej Katedry - dyskutowali na temat kulisów przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, kierunków rozwoju tej organizacji oraz obecnych i przyszłych relacji Polski z Unią. Ważnym elementem dyskusji była obecna trudna sytuacja na granicy polsko-białorukiej. Eksperci starali się spojrzeć na ten problem z szerszej perspektywy dotychczasowych doświadczeń UE oraz szukali odpowiedzi na pytanie, jaką rolę odegra on w kształtowaniu przyszłych relacji między państwami członkowskimi.

Debata jest dostępna na FB: https://fb.watch/9aFis103-8/

Zapraszamy do zapoznania się!