Ambasador Krzysztof Płomiński na UEP

2016-10-07 08:46

Serdecznie zapraszamy na wykład pt. ,,Praca dyplomaty na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej. Realizacja interesów państwa w obszarach konfliktów”, który wygłosi Pan Krzysztof Płomiński- były Ambasador RP w Iraku i Arabii Saudyjskiej. Spotkanie odbędzie się 17 października o godzinie 15:00 w Audytorium A CEUE.

Wykład jest organizowany w ramach cyklu wydarzeń “Zawód Dyplomata” realizowanych przez Europejską Akademię Dyplomacji we współpracy z Katedrą Europeistyki i SKN EUrope.

Krzysztof Płomiński jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Łódzkiego i Moskiewskiego Państwowego Instytutu Stosunków Międzynarodowych. Swoją karierę w Ministerstwie Spraw zagranicznych rozpoczął w 1971 roku. Doświadczenie zdobył na placówkach dyplomatycznych o profilu gospodarczym w Libii i Jordani. W latach 1990 – 1996 pełnił funkcję Ambasadora RP w Iraku. Okres służby Ambasadora przypadł w trudnym czasie wojny w Zatoce Perskiej. Ambasador organizował ewakuację polskich obywateli, a także uczestniczył w uzgodnieniach i działaniach związanych z przejęciem przez Polskę w 1991 roku reprezentowania interesów USA w Iraku.
Był również pierwszym ambasadorem RP w Arabii Saudyjskiej (1999-2003), gdzie współtworzył fundamenty rozwiniętej współpracy polsko-saudyjskiej.
W latach 2007 – 2009 Ambasador pracował w sektorze prywatnym jako dyrektor ds. krajów Bliskiego Wschodu w PHZ Bartimpex. W tym charakterze uczestniczył również w przygotowaniu inauguracji Pomnika Tolerancja w Jerozolimie.

Wszystkich zainteresowanych, serdecznie zapraszamy!